Το Τμήμα Γ.Α.Κ. Αιγιαλείας συνδιοργανώνει με το Εργατικό Κέντρο Αιγίου και το Ινστιτούτο Εργασίας της ΓΣΕΕ (ΙΝΕ/ΓΣΕΕ) την παρουσίαση του βιβλίου των Γεώργιου Γεωργόπουλου (Γ.Α.Κ. Αιγιαλείας-Φιλόλογος) και Παναγιώτη Στούρα (Φιλόλογος) «Η ιστορία του Εργατικού Κέντρου Αιγίου (1935 - 2015)». Η παρουσίαση θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 19 Μαρτίου 2022, στο συνεδριακό κέντρο «Πολύκεντρο» του Δήμου Αιγιαλείας. Το βιβλίο, που κυκλοφορεί από τις εκδόσεις του ΙΝΕ/ΓΣΕΕ, έχει βασιστεί στη μελέτη και αξιοποίηση του αρχείου του Εργατικού Κέντρου Αιγίου που φυλάσσεται στο Τμήμα Γ.Α.Κ. Αιγιαλείας και στο ενεργό αρχείο του Εργατικού Κέντρου Αιγίου.
![GAK AIG ist](/media_files/GAK-AIG-ist.jpg)
Παρακολουθήστε το βίντεο από την εκδήλωση.
![GAK AIG ist](/media_files/GAK-AIG-ist.jpg)
Παρακολουθήστε το βίντεο από την εκδήλωση.